Dziesięć przykazań kuracji odkwaszającej

 

Przez cztery tygodnie należy stosować dietę, która jest dla Ciebie odpowiednia, sprawia Ci radość i jest zdrowa. Dziesięć przykazań powinno Cię wesprzeć.

  1. W ciągu czterech tygodni, ale nie na zawsze, należy unikać alkoholu. To wspomaga ważny proces detoksykacji.
  2. Podczas czterech tygodni powinno się rzucić palenie. Jeśli chwilowa rezygnacja z palenia lub alkoholu jest dla Ciebie zbyt trudna, powinieneś pomyśleć o wsparciu  medycznym.
  3. Przez cztery tygodnie powinieneś konsekwentnie uprawiać sport, ewentualnie znaleźć sobie zajęcie wymagające ruchu. Jeśli jesteś przyzwyczajony do sportu – trzy razy w tygodniu 30–60 min treningu wytrzymałościowego. Można częściej. Jeśli nie masz odpowiedniej kondycji, rozpocznij od wcześniej już opisanego walkingu. Początkujący powinni uprawiać walking przez pół godziny dziennie – z lekko wzrastającym tempem (od 4,5 do 8 km/h, a więc 2,5 – 4 km na dzień).
  4. Podczas czterech tygodni należy raz na tydzień chodzić do sauny. Jeśli dodatkowo będziesz chodzić na masaże, wzmocnisz pozytywny efekt diety.
  5. Każdego dnia należy wypijać co najmniej 2,5 l odpowiednich napojów (sportowcy potrzebują więcej).
  6. W ciągu czterech tygodni, jeśli to możliwe, należy jeść kolację do godziny 19.00, nigdy po 19.30.
  7. W miarę możliwości nie kłaść się spać po godzinie 23.00.
  8. Dla poprawy pracy jelit należy wypijać codziennie rano letnią wodę z płaską łyżeczką soli Epsom, soli Glaubera lub soli FX-Passage.
  9. W ciągu czterech tygodni należy raz w tygodniu zażywać kąpieli zasadowej.
  10. Należy zażywać trzy razy dziennie po dwie tabletki zasadowe w celu odkwaszenia.

To nie jest przymus, lecz zalecenia. Ostatecznie jesteś odpowiedzialny sam za siebie

Przedstawiony program odkwaszający nie jest ścisłym planem dietetycznym.

Dzienne menu odpowiada pewnemu sposobowi odżywiania, który dostarcza mniejszą ilość kalorii, aby redukcja nadwagi również przyczyniała się do ogólnego wyzdrowienia. Menu jest wybrane w taki sposób, aby było bogate w witaminy i substancje odżywcze, wapń, magnez i potas. Dostarcza również żelaza, cynku, manganu oraz selenu. Dzięki temu nie wystąpi niedobór witamin i zostanie zachowana równowaga między dostawcami kwasów a dostawcami zasad.

Przepisy obliczone zostały dla jednej osoby.

zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie Nieznana przyczyna wielu chorób

Nowość na polskim rynku wydawniczym.

więcej ...